Жири для шоколадних виробів і шоколаду

Какао-масло є найважливішим компонентом при виробництві кондитерських виробів, проте воно значно збільшує собівартість продукції. Використання замінників і еквівалентів какао-масла дозволяє не лише знизити витрати на виробництво кондитерських виробів, але й спростити технологічний процес виробництва.

 

Альтернативи какао-масла поділяються на дві основні групи – жири, що потребують темперування (еквіваленти какао-масла – CBE), а також жири, що не потребують темперування (лауринові замінники какао-масла – CBS і нелауринові замінники какао-масла – CBR)

 

Жир кондитерський для шоколадних виробів, цукерок «КР-1», «КР-2», «КР-3» (нелауриновий)

Плавкі при високій температурі кондитерські жири призначені спеціально для затвердіння рідких жирів, що містяться в начинках, основою яких є лісові горіхи, арахіс, мигдаль. Жир кондитерський кристалізується в єдину стабільну форму і не потребує темперування. Не містить лауринових жирів, тому не має мильного присмаку. Сумісний з іншими жирами, підходить для начинок, до складу яких входять какао-масло, вершкове масло і рідкі олії горіхів. Стійкий до окислення. Використовуються в кондитерській і хлібопекарській промисловості при виготовленні шоколадних виробів, корпусів цукерок, начинок для вафель і печива, а також для приготування кондитерської глазурі.

 

Жир рослинний нелауриновий замінник какао-масла

Використовується для приготування кондитерської глазурі, яка застосовується для глазурування будь-яких видів кондитерських виробів – цукерок, вафель, печива, зефіру, мармеладу, виготовлення солодких плиток, кондитерських мас для корпусів цукерок, у глазурі для морозива. Цей жир стійкий до окислення. Не потребує темперування. Глазур, приготовлена з цим жиром, має чудовий блиск, який не зникає при зберіганні. Сумісний з маслом-какао, яке може складати до 20% загального вмісту жиру. Це надає можливість застосовувати в рецептурі глазурі найрізноманітніший какао-порошок і в невеликих кількостях какао терте і какао-масло, результатом чого є яскраво виражений смак шоколаду.

 

Специфікація Жир кондитерський для шоколадних виробів, цукерок (нелауринові) Жир рослинний нелауриновий замінник какао-масла
 «КР-1»  «КР-2» «КР-3»
Температура плавлення, °C 37-41 35-37 35,5 – 37,5 35,0 – 37,5
Вміст лауринової кислоти, % не більше 1,0 1,0 1,0 1,0
Кислотне число, мг КОН/г, не більше 0,1 0,1 0,5 0,2
Перекисне число, ммоль ½ О/кг, не більше 1,0 1,0 5,0 1,0
Масова частка жиру, % не менше 99,8 99,8 99,8 99,8
Масова частка вологи і летких речовин, % не більше 0,2 0,2 0,2 0,2
Масова частка твердих тригліцеридів при температурі 20°С, % 38-45 50-54    57–70 72-86
Масова частка трансізомерів олеїнової кислоти, % не більше 12 50 50 50
*Зазначені специфікації є стандартними. Можливе виготовлення продукції відповідно до специфікації клієнта.