“Чумак” став спонсором внесення борщу до офіційної спадщини ЮНЕСКО

Компанія “Чумак”, яка входить до групи компаній “Дельта Вілмар Україна” стала спонсором внесення борщу до офіційної спадщини ЮНЕСКО. Чому це важливо та як допомагає нам перемогти у війні, розв’язаній росією проти України – читайте далі.
“Коли ми дізналися про ідею Євгена Клопотенка внести традицію приготування борщу в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, то одразу вирішили допомогти фінансово, хоча команда Клопотенка і не ставила перед собою завдання знайти спонсора. Точніше, просто не вірила, що в розпал епідемії ковіду хтось думатиме про такі, в прямому і переносному смислі цього слова нематеріальні речі”, – зауважує гендиректор ПАТ “Чумак” Андрій Левчук. – Ми стали офіційними спонсорами експедицій Клопотенка, який об’їздив 14 регіонів України, вивчаючи сімейні традиції приготування борщу, що передавались із покоління в покоління. Хочу зауважити, що статус ЮНЕСКО для традиції приготування борщу – це справжня культурна перемога, адже армія загарбників нині намагається винищити українців як носіїв культури приготування борщу, тому він теж у небезпеці. Новим статусом страви ми виграли війну за борщ, адже росія штучно розмивала кордони, мовляв, борщ їдять на всій території минулої радянської імперії і він не потребує наділення страви певними національними особливостями.
Ось чому важливо, щоб впливова міжнародна організація, яка захищає нематеріальну спадщину людства, підтвердила, що культура приготування нашого українського борщу є важливою спадщиною для людства. Цей статус посилює визнання й української кухні загалом, оскільки ми багаті не лише на борщ. Лише за 2020-2021 рік, незважаючи на складні умови роботи через пандемію ковіду, нам вдалося розширити асортимент продукції на 72 товарні позиції. У 2022-му, коли наш завод опинився в окупації, буквально через місяць після початку повномасштабного вторгнення “Чумак” відновив виробництво на неокупованих територіях. Зараз більшість нашої продукції повернулась на полиці і до кінця цього року повернеться і один із найбільш популярних наших продуктів – томатна паста “пірамідка”, якої вистачає якраз на каструлю борщу. Ми пишаємось його високою якістю і 100% натуральним складом”.
Довідково: ЮНЕСКО запровадила категорію нематеріальної спадщини порівняно недавно. Нині до «їстівної» спадщини належать трохи більше двадцяти об’єктів світової культури. У цьому списку є така кулінарна професія, як піццайоло. Також під захистом культура приготування турецької кави, лаваш із країн Південного Кавказу та Західної Азії та бельгійське пиво.
Фото з фейсбук-сторінки Євген Клопотенко